Kilka renderów

Please post finished works here.
Locked
artattak
Posts: 283
Joined: Thu May 26, 2011 6:23 pm

Kilka renderów

Post by artattak »

Kray 2,4 czas pracy średnio 40-60 minut na projekt z renderingiem 2200x1467. Troszkę photoshopa i czasem dof pro.
Więcej moich prac tych nie udanych i tych udanych na www.foto-meble.pl lub www.artattak.com.pl
Attachments
006.jpg
Foto mebla plus renderowane wnętrze.
Foto mebla plus renderowane wnętrze.
100 % render
100 % render
100 % render
100 % render
Foto mebla plus renderowane wnętrze.
Foto mebla plus renderowane wnętrze.
Last edited by artattak on Fri Jun 01, 2012 12:33 am, edited 1 time in total.
User avatar
Janusz Biela
Posts: 3265
Joined: Mon Mar 13, 2006 10:39 am
Location: Finland
Contact:

Re: Kilka renderów

Post by Janusz Biela »

Hey witamy na forum! Gratulacje, naprawde niezle rendery. Mozesz pokazac siatke ze swiatlami ? Jak beda materialy w Kray, wtedy bedziesz mial tylko jeden krok do super renderow :wink:
artattak
Posts: 283
Joined: Thu May 26, 2011 6:23 pm

Re: Kilka renderów

Post by artattak »

OO dzięki za miłe słowa ale nie przesadzaj z jakością moich renderów. Dodam na usprawiedliwienie że muszę średnio w 7 godzin zrobić od 4 do 6 takich aranżacji i oszczędzam z jakością parametrów renderingu. A co do mapy świateł ta ja troszkę dziwnie oświetlam. Jako że zdjęcia mebli tapicerowanych robię fizycznie cyfrówką to staram się układ lamp studyjnych odtworzyć w LW. Raczej bawię się siłami świateł ich pozycją oraz jasnością materiałów ściany podłogi itp. kombinuję przestawiając światła lub je odbijając od ścian to analogicznie tak samo postępuje w KRAY. Postaram się jutro podesłać układ świateł bo poza firmą nie mam dostępu do sceny. Jeszcze raz dzięki za miłe słowa.
talats
Posts: 163
Joined: Thu Apr 23, 2009 7:26 pm

Re: Kilka renderów

Post by talats »

english Please!!!
User avatar
Janusz Biela
Posts: 3265
Joined: Mon Mar 13, 2006 10:39 am
Location: Finland
Contact:

Re: Kilka renderów

Post by Janusz Biela »

artattak wrote:OO dzięki za miłe słowa ale nie przesadzaj z jakością moich renderów. Dodam na usprawiedliwienie że muszę średnio w 7 godzin zrobić od 4 do 6 takich aranżacji i oszczędzam z jakością parametrów renderingu. A co do mapy świateł ta ja troszkę dziwnie oświetlam. Jako że zdjęcia mebli tapicerowanych robię fizycznie cyfrówką to staram się układ lamp studyjnych odtworzyć w LW. Raczej bawię się siłami świateł ich pozycją oraz jasnością materiałów ściany podłogi itp. kombinuję przestawiając światła lub je odbijając od ścian to analogicznie tak samo postępuje w KRAY. Postaram się jutro podesłać układ świateł bo poza firmą nie mam dostępu do sceny. Jeszcze raz dzięki za miłe słowa.

Uzywam Kraya od 7 lat i wiem kiedy render jest dobry z tego silnika :wink: Poza tym kilka renderow w 7h to nawet ja nie potrafie....Czekam na siatke :mrgreen:
artattak
Posts: 283
Joined: Thu May 26, 2011 6:23 pm

Re: Kilka renderów

Post by artattak »

A oto siatka siatka. Co do oświetlenia to dwa światła area jedno w oknie drugie pod sufitem, globalne oświetlenie to sfera biało niebieski gradient i 4 lumipoligony pod sufitem. Jeszcze jedna sprawa rzadko używam odpowiednika prawdziwego światła słonecznego ponieważ fotografowie przy fotografi mebli używają kilku świateł studyjnych. W świetle słonecznym trudno zapanować nad kontrastem, obszary nasłonecznione to białe plamy a miejsca zacienione to bardzo ciemne obszary. Idealnie jest gdy światło globalne oświetla równo cały mebel a jeden punkt świetlny rysuje nam delikatnie wszelkie nierówności bryły 3D. Widać to w filmach z najwyższej półki np. piraci z karaibów techniczny i oświetleniowy majstersztyk. Piękne miękkie globalne światła plus światła rysujące postacie i otoczenie. Jest to bardzo trudno osiągnać realu w renderingu wcale nie jest łatwiej.
Attachments
AAA_03.jpg
AAA_01.jpg
Locked